SKSKBP JUNIOR

Facebook_uvodka_JUNIORSHistorický akční šerm pro děti
Historický akční šerm pro děti a mládež je kroužek zaměřující se na přípravu dětí pro různá odvětví historického šermu, hlavně pak pro HMB SOFT. Náplní kroužku jsou základy akrobacie, úpolové hry, základy šermířských technik a bojového šermu. Disciplína SOFT je určena juniorům od 9 do 17 let. Jedná se o sportovní disciplínu, která probíhá s mezinárodně standardizovanou výbavou (měkčené ochranné komplety a měkčené zbraně) a podléhá přísným pravidlům, což zaručuje maximální bezpečnost.
Kroužek probíhá pod záštitou klubu SKSKB Praha a DDM Praha 2, Slezká 21, hlavními vedoucími jsou Pavla Markupová a Dan Dufek.

Trenéři:

PAVLA 2    PAVLA1

PAVLA MARKUPOVÁ

Pavla má se šermem a vedením dětí dlouholeté zkušenosti. Sama začínala ve škole šermu Digladior, kde nyní působí jako lektorka. Vede Kroužek pro děti a asistuje na trénincích pro dospělé. Krom učení se taky účastní HEMA turnajů a to jak v ČR, tak v zahraničí.
Od roku 2014 se začala věnovat bojovému šermu HMB, ve kterém pod hlavičkou klubu SKSKB Praha, dokázala vybojovat mnoho medailí z domácích i zahraničních turnajů. Z mistrovství světa v HMB si v roce 2017 odvezla stříbrnou medaili z kategorie dlouhý meč. Působí také v ženském buhurtovém týmu Prague Vixens, se kterým se na stejném mistrovství světa vybojovala 4. místo v kategorii žen 3v3.
Pavla má bohaté zkušenosti s vedením a vzděláváním mládeže. Své zkušenosti a vzdělání v oboru sporu a tělovýchovy nadále rozvíjí a v současné době absolvuje trenérský kurz.

DAN1    DAN2

DANIEL DUFEK
Dan se k šermu dostal přes svůj koníček, histrorický šerm, kdy dlouhou dobu působil ve spolku Sempitermus zaměřujícího se na oživení histrorie. V roce 2013 byl mezi zakládajícími členy HMB v České republice a je členem klubu SKSKB Praha. Patří do týmu pražských Trollů, nejúspěšnějšího českého týmu, s kterým se již několik let po sobě účastnil, jako reprezentant ČR 1, mistrovství světa v HMB. Kromě HMB se Dan věnuje také atletice. Již 18 let působí jako člen a 6 let jako trenér mládeže v atletickém oddílu Sokol Královské Vinohrady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *