O nás

Máš rád historii? Chtěl by sis zkusit dobu  rytířů v plných zbrojích, mongolských nájezdníků plundrujících Asii, nebo vikingů na válečných výpravách ale neláká tě hraní si na vojáčky nebo předvádění divadla? Mátš rád bojové sporty, adrenalin, týmovou spolupráci, chceš si sáhnout na dno, najít své limity a překonat je? Lákala tě někdy představa vyzkoušet si středověkou bitvu naplno bez jakýchkoli omezení ale s minimálním rizikem?

Slyšíme „Ano“? – Jsi náš!

Jsme Sportovní Klub Středověkého Kontatkního Boje Praha. Věnujeme se v ČR zatím neoficiálnímu a celosvětově rozšířenému bojovému sportu HMB – Historical Medieval Battles, volně přeloženo, Středověký kontaktní boj.

Boje probíhají v různých disciplínách, od utkání jednotlivců po masové střety dvou početných skupin. Vše pojí jedno základní pravidlo: nejsou téměř žádná pravidla. Vše je doopravdy a každý bojuje, dokud stojí na nohou. Všichni bojovníci jsou odděni v kompletní historické zbroji kryjící celé tělo. Výstrojní podmínky jsou poměrně přísné, zaručují ale bezpečnost a minimum úrazů. Na dodržování všech pravidel také dohlíží skuipina rozhodčích přímo v kolbišti.

Tento sport se rozšířil z Ruska a rychle se stává populární po celém světě. HMB tým už vzniknul téměř v každé evropské zemi, ale také v USA, v některých zemích Asie a Jižní Ameriky a také v Austrálii a na Novém Zélandu a všude po světě se neustále pořádají mezinárodní turnaje.

Česká republika má v tuto chvíla cca 40 aktivních členů po celé ČR a stále se rozrůstáme. Hlavní základny se nachází v Praze, na Vysočině a ve Zlíně, po republice je ale i spousta menších spolků. Uvítáme proto každého zájemce kdekoli v republice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *