1555468_10201452387576144_390136272_n

Moderní doplňky

Velmi diskutované téma jsou moderní doplňky. Pro bezpečné provozování tohoto sportu jsou naprostou nutností.

Pravidly jsou nařízeny dva hlavní doplňky, chránič zubů a suspenzor


Chránič zubů

Stačí úplně ten nejzákladnější, úder na čelist nenastane, jde spíže o to aby se při úderu do hlavu a následném otřesu bojovník nekousl do jazyka nebo si neotloukly (odštípl) zuby o sebe.
chranic-zubu

Suspenzor

No, každý má svého kamaráda rád. Úder do rozkroku je nejen likvidační pro jednotlivé kolo boje, ale může způsobit i vážná vnitřní zranění. Proto doporučujeme kovové suspenzory na Thai box
617-1


Dalšími ochranými pomůcky, které se používají jsou páteřák a bandáže na ruce.

Chránič páteře

Jeho použití, případně velikost a kvalita se odvíjí od kvality a typu zbroje. Bojovník v kirisu páteřák až moc nepotřebuje. Bojovník v plátovém kabátci typu wisby už pro své pohodlí a jistotu páteřák použít může. Za to bojovníci, kteří se spíše spoléhají na svou vycpávanou ochranu a nemají moc kvalitní plátový kabátec, mohou používat i motokrosové páteřáky.

Bandáže

Když se začíná s tímto sportem, bývá zápěstí často přetěžováno a může dojít k zánětlivým zraněním. Někteří si proto zpevňují zápěstí bandážemi. Pod zbroj stačí 2,5m dlouhé. Více pak může překážet a hůře se drží zbraň.

3970-1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>