Pražský tým hledá nové bojovníky! Jsi silný muž nebo neohrožená žena? Chceš ukázat, co v tobě je a vydobít si slávu na bitevním poli? Máš rád adrenalin a rychlou akci? Chceš poznat partu skvělých lidí a zažít nezapomenutelné zážitky? Neváhej a přidej se k nám! Naše pravidelné tréninky jsou otevřeny pro každého!

Hledáš-li další informace, můžeš se podívat sem:
nebo nás rovnou kontaktuj na facebooku:

Výsledky z turnaje v Německu

Vzhledem k dlouhodobějším zraněním několika bojovníků nastupovaly naše týmy na turnaji 2. Thüringenmeisterschaft v Německu v oslabených sestavách. Trollové prošli celým turnajem jen v pětičlenné sestavě bez střídání. I tak se jim ale podařilo celý turnaj bez ztráty jediného kola vyhrát. Druhé místo obsadil smíšený Německo-ukrajinský tým Decima. Pražskou Holotu, která nastupovala v šesti doplnil ještě německý bojovník, Raphael Sperber. V této sestavě se tým umístil na celkovém třetím místě. Náš ženský tým, Prague Vixens za který poprvé nastupovala nová bojovnice Pavča Linhová, předvedl ve svých přátelských bojích proti týmu Blood Griffins celkovou dominanci. Holky si zabojovaly ve 4 kolech, kdy jedno dopadlo remízou, zbylé tři však Vixenky s přehledem vyhrály. Michal Hára, který se na tomto turnaji účastnil pouze duelové disciplíny – profightu ve váhové kategorii 75 až 85 kg vyhrál 1. místo. Všem našim bojovníkům gratulujeme.

Fotografie MARKO SCHNEIDER
Krátká reportáž z akce:

Výsledky z Tallinnu

Trollům se v Estonsku nedařilo dle jejich představ. Do svého prvního zápasu nastoupili proti ukrajinskému týmu WARRIORS OF LIGHT. Ten v posledním, třetím kole, rozhodl desetiminutový časový limit a Trollové nakonec tento boj na body vyhráli v poměru 2:0. V druhém boji utržili prohru s ruským týmem WEST TOWER 0:2. Jako třetí na ně čekal další těžký soupeř, běloruský tým BUSLY, doplněný izraelským bojovníkem. O výsledku tohoto boje opět rozhodl v druhém kole časový limit, který tentokrát přinesl body soupeři. Další dva boje, nad německým týmem EDELWEIS a finským týmem TABASTIA ARMIGERI, Trollové vyhráli. Na postup ze základní skupiny jim však chyběla jedna výhra a tak se s tímto turnajem museli rozloučit. Turnaje se celkem účastnilo 13 týmů z celého světa. Vítězství si připsal tým SOLID OAKS z Ruska, druzí byli NAKED MUMMY z Ukrajiny a třetí WARRIORS OF LIGHT rovněž z Ukrajiny.

Výsledky turnaje Dragon Cup

Našim reprezentantům se na tomto turnaji dařilo velmi dobře. V mužském buhurtu 5 vs. 5 obsadili první místo Trollové, druhou příčku tým KS Rycerz z Polska, třetí místo MFC Slezsko 1. Pražská Holota bohužel tentokrát na medajlové příčky nedosáhla, ale i tak si v konkurenci silných týmů odváží hezké čtvrté místo.
V kategorii žen 3 vs. 3 Prague Vixens vybojovaly první místo. Za nimi se umístily Polky následované Witch Hunters.
Ke svému profightu nastoupila Pam Pekárčiková, která však své zkušenější soupeřce podlehla.

Hainburg 2018

V rakouském Hainburgu se konal turnaj, na kterém náš klub reprezentoval tým složený jak z ostřílených borců, tak úplných nováčků. Za Pražskou Holotu vyjeli reprezentovat Tomáš Gajdošík, Dan Melichar a Ladislav Gergel. Z Trollů se tentokrát účastnil pouze Lukáš Halk Jeřábek. Tým doplnil nováček Filip Forman. Úplně poprvé si buhurt vyzkoušel Jan Šebesta a Petr Kavan. Sestavu doplnil i navrátilec Jakub Slavoj Musílek. Týmu se dařilo velmi dobře, ale bohužel finálový boj proti soupeři Viri armati z Vídně prohráli. Borci si tedy odvážejí krásné druhé místo. Třetí příčku obsadila MFC Vysočina.

MISTROVSTVÍ SVĚTA BOTN 2018 ITÁLIE SANTA SEVERA

1. den BOTNu

Jako první se v malé aréně utkal náš nováček Jan Šebesta v kategorii meč a štít. Bohužel ve všech svých bojích podlehl zkušenějším bojovníkům. Pavla Markupová nastoupila do kategorie dlouhý meč. V základní skupině všechny své soupeřky porazila, ale následně podlehla bojovnicím z Polska a Ukrajiny a umístila se na celkovém 4. místě. Pražská Holota porazila Argentinu 2:1, Holandsko 2:1, prohrála s Polskem 0:2 a Ruskem 0:2, což by mělo stačit na postup ze základní skupiny. Do disciplíny dlouhý meč dnes nastoupil také Štěpán Hodr. V základní skupině porazil Australana a Kanaďana a s bojovníkem z Usa prohrál. Po postupu ze základní skupiny na něj čekal celkový vítěz a legenda Hmb Sergej Ukolov, který ho porazil. Štěpán se tak umístil na sdíleném 5. až 8. místě. V královské disciplíně 21 v 21 Češi porazili 2:1 Itálii a 2:1 Německo. S Ukrajinou, Francií a Anglií prohráli 0:2. Podle všech předpokladů by to mohlo stačit na postup ze skupiny. Boje se bohužel neobešli bez zranění a všem našim bojovníkům přejeme co nejrychlejší uzdravení.

2. den BOTNu
Václav Sokol nastoupil do základní skupiny profightu v kategorii heavyweight. Svou skupinu, ve které měl Mexičana a Španela bez jedine porážky vyhrál a postupuje dál. Kristýně Švehlové se v polearmu tolik nedařilo. Ačkoli porazila Novozélanďanku a nad Polkou získala technical win, ze skupiny nepostoupila. Zkušenější Ruska a Argentinka ji porazily. V kategorii meč a puklíř Václav Sokol vyhrál s Brazilcem, ale podlehl Němci a Ukrajinci, ze skupiny tak nepostoupil. Anežce se vedlo o něco lépe. Prohrála s Kanaďankou a Ukrajinkou. Nad Australankou získala technical win a Mexičanku porazila. V play off se střela s Holanďankou, která ji bohužel porazila. Trollové ve své skupině prohráli pouze s Francií 1 a po výhře nad Holandskem, Usa a Polskem postupují do dalších bojů z 2. místa. Zítra nás od 9:00 čekají boje žen 5v5 a od 15:00 bude play off mužských 5v5.

3. den BOTNu

Prague Vixens po dvou prohrách a třech výhrách postupují ze základní skupiny do zítřejšího play off, které bude začínat v 15:30. Václav v profightu celkem těsně prohrál s Moldavcem (vítězem ruských eliminací) v konečném skóre 14:18 a zítra ho od 11:00 čeká souboj o 3. místo. Trollové v play off porazili po třech kolech Kanadu, ale jejich cestu na BOTNu ukončili Dánové. Václav Sokol Sokol podlehl svému ukrajinskému soupeři a umístil se tak na celkovém čtvrtém místě v kategorii heavyweight.

Videa z nistrovství světa zde:

VÝSLEDKY TURNAJE V NEPOLOMNICI

V profightu vyzval Václav Sokol elitního profightera Krzysztofa Szateckeho. Tento boj dopadl lépe pro jeho zkušenějšího soupeře. Do profightů nastoupily i Pamela a Pavla. Obě zástupkyně Vixens své boje ovládly a nad Polkami vyhrály. Prague Vixens vyhrály i svůj boj nad Polkami v kategorii žen 3v3. Mužských buhurtů se účastnilo 10 týmů. Holota bohužel nepostoupila ze základní skupiny. Trollům doplněným jedním polským bojovníkem se vedlo lépe. Ze základní skupiny postoupili z 2. místa. V play off se utkali s celkovým vítězem turnaje KSR 1, kterému podlehli. V boji o třetí místo se střetli s týmem Oresze, který porazili a urvali tak pro sebe bronz. Na druhém místě skončili Warsaw Hunters, jediný tým, který Trolly porazil již v základní skupině.

Videa z turnaje v Nepolomnici jsou již na našem YT:

Buhurt League Statistics

Buhurt league zveřejnila celosvětové průběžné pořadí týmů pro sezónu 2017/2018. Trollové se díky 2. místu z Wroclavi probojovali do první desítky a patří jim zatím 7. místo. Ve své divizi Western Europe jsou dokonce druzí. Obrovská gratulace však patří holkám z Prague Vixens které drží průběžné světové prvenství. I náš další tým, Pražská Holota, je prozatímně v první polovině tabulky, patří jim 41. příčka ze 101 registrovaných týmů.

Wroclaw 2018

V polské Wroclawi se konal další z turnajů Buhurt league „Turniej Pełnokontaktowych Walk Rycerskich“, kterého se účastnilo 12 týmů převážně z Polska a Čech. Trollové ze své skupiny postoupili do play off bez jediné porážky z prvního místa. Pražské Holotě se dnes nedařilo a do play off bojů se neprobojovala. Trollové se v boji o finále střetli s polským týmem Sierotky, který porazili a čekal je boj o příčky nejvyšší. V boji o první místo se utkali s Ks Rycerz, kterým nakonec po třech napínavých kolech podlehli a skončili tak celkově druzí. Třetí příčku obsadili borci z týmu Niepokorni Orzesze.